Valószínűleg mindenkinek okozott már kellemetlenséget valamilyen szolgáltatás kimaradása. Nincs víz, amikor épp fürdeni vagy főzni akarnánk; nincs áram, amikor kedvenc csapatunk futballmeccsét közvetítik; nincs internet, amikor fontos dolgunk lenne a világhálón. Utánajártunk, mikortól minősülhet szerződésszegésnek egy szolgáltatás kimaradása, és mikortól számíthatunk érte kártérítésre.
Egy szolgáltatás kimaradása bekövetkezhet a szolgáltató hibáján kívül (ilyen például a vis major helyzet) vagy egyéb, előre tervezhető (karbantartás) és nem tervezhető módon (pl. meghibásodás). Az egyes közszolgáltatási területeken eltérő szabályok vonatkoznak az ilyen esetekre.
Nem mindegy, miként ér el a fogyasztókhoz a tájékoztatás
A villamosenergia-ellátás területén a tervezett munkavégzésről az ügyfeleket – a legnagyobb ipari fogyasztók kivételével – 15 nappal előre, szórólapon és hirdetményben vagy a fogyasztóval való előzetes megállapodás esetén elektronikus úton kell értesíteni – informálta a hirado.hu-t a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH)
|
A teljes cikk itt található:
http://www.hirado.hu/2015/10/04/tudja-meg-mikor-szeg-szerzodest-a-szolgaltatoja-es-mit-tehet-ellene/